Porozumienie programowe z J. Klimaszewskim

W przeddzień pierwszej sesji Rady Miejskiej Bielska-Białej nowej kadencji, Niezależni.BB podpisali porozumienie programowe z prezydentem J. Klimaszewskim.

Na mocy zawartego porozumienia prezydent Jarosław Klimaszewski zobowiązał się do realizacji najważniejszych postulatów programowych zgłaszanych przez Niezależnych.BB w zakresie rozwoju Bielska-Białej, budowania społeczeństwa obywatelskiego, transportu publicznego, walki ze smogiem, wprowadzenia rozwiązań Smart City, urzędu przyjaznego mieszkańcom oraz rozwoju polityki senioralnej, prorodzinnej i zdrowotnej. Dodatkowo J. Klimaszewski i radni Niezależnych.BB oświadczyli, że podejmą wspólnie wszelkie niezbędne działania zgodnie z obowiązującym prawem uniemożliwiające powstanie kruszarni w dotychczas przewidywanym miejscu w Lipniku.

Pełną treść porozumienia przeczytać można tutaj.

Podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej nowej kadencji przewodniczącym Rady Miejskiej Bielska-Białej wybrany został radny Niezależnych.BB - Janusz Okrzesik. – Zobowiązuję się wobec wszystkich mieszkańców miasta i radnych, że będą starał się włączyć energię tej rady, która ma stać się miejscem żywej dyskusji – deklarował Okrzesik tuż po wyborze. –  Nie wygraliśmy tych wyborów, ale jeśli tutaj jestem, to dlatego, że wierzę, iż z tej pozycji będzie można wspierać i realizować choć część pomysłów i projektów zmieniających Bielsko-Białą. Zobowiązuję się, że jeśli nadejdzie taki dzień, że okaże się iż jestem tylko dekoracją w sztuce, którą kto inny reżyseruje, to będzie to mój ostatni dzień na tym fotelu  –  dodał nowy Przewodniczący Rady.

Do prezydium rady - na wniosek naszego stowarzyszenia - wybrani zostali przedstawiciele wszystkich klubów reprezentowanych w radzie. Wiceprzewodniczącymi Rady zostali: Agnieszka Gorgoń-Komor z Koalicji Obywatelskiej, Przemysław Drabek z Prawa i Sprawidliwości oraz Jacek Krywult. 

Przypomnijmy, że w 25-osobowej Radzie zasiada 4 radnych reprezentujących Niezależnych.BB. Poza Okrzesikiem są to Małgorzata Zarębska, Jerzy Bauer i Tomasz Wawak. Radni podjęli decyzję o utworzeniu klubu radnych Niezależni.BB, którego przewodniczącą jednogłośnie wybrana została Małgorzata Zarębska.

 


Lista wiadomości
Strona główna


© 2018-2019 Wszelkie Prawa zastrzeżone
Stowarzyszenie Niezależni.BB