Drugie życie banerów

Zgodnie z obietnicą złożoną w kampanii wyborczej przerabiamy banery na torby i piórniki. Pierwsze torby wykonaliśmy wspólnie 17 listopada.

Wyborcze banery zniknęły już z ulic, teraz czas na ich zagospodarowanie. Zgodnie z obietnicą wspólnie przerabiamy je na torby i piórniki. W sobotnie popołudnie 17 listopada na wspólne wycinanie i szycie toreb przyszło kilkunastu członków i sympatyków Stowarzyszenia Niezależni.BB. – Część z tych toreb rozdamy naszym byłym kandydatom na radnych. Inne zostaną wykorzystane w akcjach charytatywnych – mówi Marek „Bushman” Lachowski, pomysłodawca akcji i były kandydat Niezależnych.BB na radnego. – Przekażemy je stowarzyszeniom i fundacjom, z którymi współpracujemy. Oni wykorzystają je na swoje cele statusowe. Część przekażemy na licytacje zbliżającej się Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Być może wykorzysta je także Stowarzyszenie Arka do swojej akcji „Torba za surowce”, a tym razem torby bawełniane zostaną zastąpione przez te z banerów – dodaje Lachowski.

Zobacz galerię zdjęć z akcji "Drugie życie banerów"

W planach mamy też warsztaty w bielskich przedszkolach, szkołach, świetlicach środowiskowych, fundacjach, stowarzyszeniach i klubach seniora. Pokażemy, jak stworzyć własną torbę wykorzystując banery wyborcze. – Torbę będzie można także... pokolorować. – Tu liczymy przede wszystkim na kreatywność dzieci i młodzieży. Biała przestrzeń idealnie nadaje się do zamalowania – opowiada Lachowski
Co ważne na naszą akcję odpowiedziały także inne komitety. Trafiły do nas m.in. banery z Żywca. Współpraca zainteresowany jest także Zakład Gospodarki Odpadami z Chełma, który chce wykorzystać je do akcji związanych z ochroną środowiska.
 


Lista wiadomości
Strona główna


© 2018-2019 Wszelkie Prawa zastrzeżone
Stowarzyszenie Niezależni.BB