Janusz Okrzesik na ważnym kongresie gospodarczym

W Katowicach trwa Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw, jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych tematyce gospodarczej w Polsce i Europie.

Wśród panelistów „Smart(er) cities” był Janusz Okrzesik, kandydat KWW Okrzesik i Niezależni.BB na prezydenta Bielska-Białej.

– W swoim wystąpieniu prezentowałem założenia funkcjonowania waluty lokalnej, ale w ramach panelu poruszaliśmy także inne ważne i zgodne z naszym programem zagadnienia, m.in. takie jak: współpraca samorząd-biznes, w służbie mieszkańcom czy optymalizacja ruchu pojazdów miejskich. Wśród zaproszonych ekspertów znaleźli się także m.in.: dr inż. Jan Bondaruk z Głównego Instytutu Górnictwa, Wojciech Przybylski, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego, Karolina Wadowska z Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – wymienia Janusz Okrzesik.

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbywa się po raz 8 i jest najważniejszym tego typu spotkaniem w Europie. Siedem ubiegłych edycji zgromadziło liczne grono przedstawicieli świata biznesu, nauki, polityki i środowisk gospodarczych, którzy dyskutowali o szansach i barierach stojących przed mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami.

– Wypełniliśmy niszę, która istniała w Europie. Udowadniamy, że refleksja nad tą problematyką jest potrzebna zarówno w tym kraju, jak i w całej Europie. W Polsce jest 1,7 mln działających firm, w tym 3800 dużych przedsiębiorstw. Skala problemów: zautonomizowania, zorganizowania się tych firm oraz reprezentowania ich stanowisk przed administracją publiczną i samorządową, Rządem i Parlamentem – to główne wyzwania i zadania jakie stoją przed Kongresem – mówi Tadeusz Donocik, Honorowy Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Przewodniczący Rady Programowej Kongresu.

 

 


Lista wiadomości
Strona główna


© 2018 Wszelkie Prawa zastrzeżone
Stowarzyszenie Niezależni.BB